Menu
kampe l juli til december
August 2020
15.
lørdag
12.00
Fremad Valby
livescore
5 - 3
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Valby IP, Opvisningsbanen
Opvisningsbanen
Husum Bk.
Valby IP, Opvisningsbanen
Opvisningsbanen
16.
søndag
12.00
Heimdal 5
0 - 5
Herrer
Senior
Hovedstads Pokalen • Pulje 1
Fælledparken
Husum 3
Fælledparken
19.
onsdag
19.00
Allerød Fodbold Klub
livescore
0 - 2
Kvinder
Senior
Sydbank Kvindepokalen 2020/21 • Pulje 1
Allerød Idrætspark
Opvisning
Husum Bk
Allerød Idrætspark
Opvisning
22.
lørdag
14.15
Husum Bk.
livescore
0 - 2
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
Union
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
23.
søndag
15.00
2900 United
2 - 3
Herrer
Senior
Hovedstads 7’er pokalen 2020/21 (Herrer) • P1
Gentofte Sportspark - kunst 1
Husum
Gentofte Sportspark - kunst 1
25.
tirsdag
18.30
Kr. Værløse IF (1)
0 - 4
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge (07) 20/21 • Pulje 1
Sandet Stadion
Husum Bk (M)
Sandet Stadion
25.
tirsdag
19.40
Husum Bk
HHT
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (08) 20/21 • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1B (8-mands) - Kunstgræs
Skjold (M)
Kunst, Husumparken
Bane 1B (8-mands) - Kunstgræs
26.
onsdag
19.00
Husum Bk (1)
0 - 4
Herrer
U15
Ungdomspokalen U15 Drenge (06) 20/21 • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
Hvidovre IF (Liga2)
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
29.
lørdag
13.00
Frederikssund
livescore
5 - 2
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Frederikssund Stadion
Husum Bk.
Frederikssund Stadion
September 2020
1.
tirsdag
19.30
Husum 2
livescore
5 - 7
Herrer
Senior
Hovedstads Pokalen • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
KB 3
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
2.
onsdag
18.00
Solrød FC (2)
HHT
Kvinder
U14
Ungdomspokalen U14 Piger (07) 20/21 • Pulje 1
Solrød Idrætscenter
Husum Bk (1)
Solrød Idrætscenter
2.
onsdag
19.40
Husum Bk (Liga2)
0 - 2
Kvinder
U16
Ungdomspokalen U16 Piger (05) 20/21 • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
FA 2000 (Liga1)
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
5.
lørdag
14.15
Husum Bk.
livescore
0 - 5
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
Avedøre IF
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
9.
onsdag
18.00
Husum Bk (M)
9 - 8
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge (07) 20/21 • Pulje 1
Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
FA 2000 (Liga2)
Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
9.
onsdag
18.30
Husum Bk
livescore
1 - 2
Kvinder
Senior
Sydbank Kvindepokalen 2020/21 • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
B. 93
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
12.
lørdag
13.00
Karlslunde IF
livescore
6 - 0
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Husum Bk.
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
15.
tirsdag
18.00
Amager FF 3
5 - 7
Herrer
Senior
Hovedstads Pokalen • Pulje 1
Kunst, John Tranums Alle
Husum 3
Kunst, John Tranums Alle
15.
tirsdag
20.45
Husum
3 - 2
Herrer
Senior
Hovedstads 7’er pokalen 2020/21 (Herrer) • P1
Kunst, Husumparken
Bane 3 (7-mands) - græs
Nørrebro United 7
Kunst, Husumparken
Bane 3 (7-mands) - græs
19.
lørdag
14.00
Husum Bk.
livescore
1 - 1
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
Tårnby FF
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
27.
søndag
14.00
KFUM
livescore
2 - 2
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Emdrupparken
Husum Bk.
Emdrupparken
Oktober 2020
3.
lørdag
12.30
BK Vest, Rødovre
-
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 6
Mangler arrangør
Husum Bk
Mangler arrangør
3.
lørdag
14.00
Husum Bk
-
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 6
Mangler arrangør
Rosenhøj BK
Mangler arrangør
3.
lørdag
14.15
Husum Bk.
livescore
2 - 1
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
Køge Nord FC
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
3.
lørdag
15.00
Husum Bk
-
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 6
Mangler arrangør
BK Avarta
Mangler arrangør
7.
onsdag
18.00
Skjold (1)
5 - 4
Herrer
Senior
Hovedstads 7’er pokalen 2020/21 (Herrer) • P1
Kunst, Lundehusparken
Husum
Kunst, Lundehusparken
11.
søndag
13.00
Ishøj IF
livescore
4 - 1
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Ishøj Idrætscenter
Husum Bk.
Ishøj Idrætscenter
17.
lørdag
11.00
BSF
livescore
2 - 4
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
Husum Bk.
Ballerup Idrætspark
Opvisningsbane 1 - Stadionbanen
19.
mandag
22.00
Husum 3
-
Herrer
Senior
Hovedstads Pokalen • Pulje 1
Kunst, Husumparken
HB 5
Kunst, Husumparken
21.
onsdag
19.00
Husum Bk (1)
livescore
0 - 5
Kvinder
U14
Ungdomspokalen U14 Piger (07) 20/21 • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
B. 73, Slagelse (Liga2)
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
21.
onsdag
20.15
Skovshoved IF 3
HHT
Herrer
Senior
Hovedstads Pokalen • Pulje 1
Gentofte Sportspark Opv. kunst
Gentofte Sportspark Opvisning
Husum 3
Gentofte Sportspark Opv. kunst
Gentofte Sportspark Opvisning
24.
lørdag
12.30
Husum Bk
HHT
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 6
Espelundens Idrætsanlæg
eFodbold
BK Vest, Rødovre
Espelundens Idrætsanlæg
eFodbold
24.
lørdag
14.00
Rosenhøj BK
-
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 6
Espelundens Idrætsanlæg
eFodbold
Husum Bk
Espelundens Idrætsanlæg
eFodbold
24.
lørdag
15.00
BK Avarta
3 - 0
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 6
Espelundens Idrætsanlæg
eFodbold
Husum Bk
Espelundens Idrætsanlæg
eFodbold
28.
onsdag
18.00
Husum Bk (M)
0 - 11
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge (07) 20/21 • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
KB (Liga1)
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
November 2020
7.
lørdag
12.30
Husum Bk
0 - 3
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 6
Nørrekær
BK Avarta
Nørrekær
7.
lørdag
13.30
Husum Bk
-
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 6
Nørrekær
Rosenhøj BK
Nørrekær
7.
lørdag
15.00
BK Vest, Rødovre
UHT
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 6
Nørrekær
Husum Bk
Nørrekær
8.
søndag
10.00
Husum BK 1
Spillet
Kvinder
U10
VinterBold U10 Piger 1 (11) 5v5 • Pulje 1
Kunst, KB, P. Bangs Vej
Bk. Hekla
Kunst, KB, P. Bangs Vej
8.
søndag
10.00
B93 2
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 6
Kunst, Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
Husum BK 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
8.
søndag
10.00
Husum BK 2
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 C (5 mands) - Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 C (5 mands) - Kunstgræs
8.
søndag
10.20
KB
Spillet
Kvinder
U10
VinterBold U10 Piger 1 (11) 5v5 • Pulje 1
Kunst, KB, P. Bangs Vej
Husum BK 1
Kunst, KB, P. Bangs Vej
8.
søndag
10.20
Husum BK 1
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 6
Kunst, Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
BK Fix 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
8.
søndag
10.20
Husum BK 2
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 D (5 mands) - Kunstgræs
Lyngby Boldklub 1921 3
Kunst, Husumparken
Bane 1 D (5 mands) - Kunstgræs
8.
søndag
10.40
B 1908 1
Spillet
Kvinder
U10
VinterBold U10 Piger 1 (11) 5v5 • Pulje 1
Kunst, KB, P. Bangs Vej
Husum BK 1
Kunst, KB, P. Bangs Vej
8.
søndag
10.40
Husum BK 1
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 6
Kunst, Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
Brønshøj BK 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
8.
søndag
10.40
Hørsholm-Usserød IK 1
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 C (5 mands) - Kunstgræs
Husum BK 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 C (5 mands) - Kunstgræs
8.
søndag
11.15
GVI 3
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 5
Kunst, Nørrebroparken
Husum Bk 2
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
11.35
FB 3
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 5
Kunst, Nørrebroparken
Husum Bk 2
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
11.55
Husum Bk 2
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 5
Kunst, Nørrebroparken
Nørrebro United
Kunst, Nørrebroparken
8.
søndag
12.00
B. 1973, Herlev 2
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 3
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
Husum BK 1
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
8.
søndag
12.20
IF Skjold Birkerød 1
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 3
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
Husum BK 1
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
8.
søndag
12.40
Husum BK 1
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 3
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
Espergærde IF 2
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
14.
lørdag
09.15
Karlslunde IF 2
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 6
Karlslunde Stadion
Kunsten AB (8-mands)
Husum Bk
Karlslunde Stadion
Kunsten AB (8-mands)
14.
lørdag
10.00
Østerbro IF 2
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 7
Kunst, Ryparken
Husum Bk
Kunst, Ryparken
14.
lørdag
13.30
Vestia
0 - 3
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 2
Kunst, Bavnehøj IA
Husum Bk
Kunst, Bavnehøj IA
15.
søndag
10.00
Husum Bk
Spillet
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 2 (09) 8v8 • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1A (8-mands) - Kunstgræs
Snekkersten IF 1
Kunst, Husumparken
Bane 1A (8-mands) - Kunstgræs
21.
lørdag
09.30
Herlev IF
Spillet
Herrer
U11
Træningskamp U11 - Drenge • Pulje 1
Herlev IF Oasen (Græs)
Herlev Stadion (Ny Kunst) - 11M
Husum Boldklub
Herlev IF Oasen (Græs)
Herlev Stadion (Ny Kunst) - 11M
21.
lørdag
12.00
Husum Bk
1 - 1
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 Drenge M • Pulje 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
Stenløse BK
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
21.
lørdag
14.00
Husum Bk
2 - 4
Kvinder
U16
VinterBOLD U-16 piger 1-2 • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
FA 2000
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
22.
søndag
10.00
Husum BK 1
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 6
Kunst, Bavnehøj IA
B93 2
Kunst, Bavnehøj IA
22.
søndag
10.00
Husum Bk 2
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 5
Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
GVI 3
Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
22.
søndag
10.00
Husum BK 1
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 3
Kunst, Husumparken
Bane 1 D (5 mands) - Kunstgræs
B. 1973, Herlev 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 D (5 mands) - Kunstgræs
22.
søndag
10.00
Virum-Sorgenfri BK 2
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 2
Kunst, Husumparken
Husum BK 2
Kunst, Husumparken
22.
søndag
10.20
Østerbro IF 2
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 6
Kunst, Bavnehøj IA
Husum BK 1
Kunst, Bavnehøj IA
22.
søndag
10.20
Husum Bk 2
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 5
Husumparken
Bane 1 F (5 mands) - Kunstgræs
Islev BK 2
Husumparken
Bane 1 F (5 mands) - Kunstgræs
22.
søndag
10.20
Husum BK 1
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 3
Kunst, Husumparken
Bane 1 D (5 mands) - Kunstgræs
Espergærde IF 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 D (5 mands) - Kunstgræs
22.
søndag
10.20
Husum BK 2
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
AB 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
22.
søndag
10.40
BK Vestia 3
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 6
Kunst, Bavnehøj IA
Husum BK 1
Kunst, Bavnehøj IA
22.
søndag
10.40
Husum Bk 2
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 5
Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
AB Tårnby
Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
22.
søndag
10.40
Husum BK 1
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 3
Kunst, Husumparken
Bane 1 D (5 mands) - Kunstgræs
Herlev IF 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 D (5 mands) - Kunstgræs
22.
søndag
10.40
Husum BK 2
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
Brede IF
Kunst, Husumparken
Bane 1 E (5 mands) - Kunstgræs
22.
søndag
11.30
Bk. Hekla
Spillet
Kvinder
U10
VinterBold U10 Piger 1 (11) 5v5 • Pulje 1
Kunst, Hekla park
Husum BK 1
Kunst, Hekla park
22.
søndag
11.50
Husum BK 1
Spillet
Kvinder
U10
VinterBold U10 Piger 1 (11) 5v5 • Pulje 1
Kunst, Hekla park
BSF 1
Kunst, Hekla park
22.
søndag
12.00
Husum Bk
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 7
Kunst, Husumparken
Bane 1B (8-mands) - Kunstgræs
BK Skjold 3
Kunst, Husumparken
Bane 1B (8-mands) - Kunstgræs
28.
lørdag
10.30
Jernløse BK
1 - 2
Kvinder
U15
VinterBOLD U-15 piger 1-2 • Pulje 2
Jernløse Hallen
Husum Bk
Jernløse Hallen
28.
lørdag
12.15
Dragør Bk.
Spillet
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 2 (09) 8v8 • Pulje 1
Kunst, Dragør Bk.
Husum Bk
Kunst, Dragør Bk.
28.
lørdag
13.30
Husum Bk
0 - 3
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
Dragør Bk.
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
29.
søndag
12.00
Husum Bk
1 - 7
Kvinder
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 piger 2 • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs
Allerød Fodbold Klub
Kunst, Husumparken
Bane 1 (11-mands) - Kunstgræs